Szymon Pietrasiewicz, animator kultury, pracownik centrum kultury, współtwórca klubu Tektura wymyślił kampanię „Lublin dla wszystkich”, w ramach której powstały specjalne bilety komunikacji miejskiej. Na biletach widniały rysunki przedstawiające Żyda, osobę czarnoskórą i kibica Motoru. Bilety wywołały sprzeciw ze strony kibiców Motoru, którym bilety się nie spodobały. Bilety zostały wycofane ze sprzedaży.
O tej sprawie Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita pisało wcześniej, tekst na ten temat przygotowały Aleksandra Gliszczyńska-Grabias i Paula Sawicka (https://www.otwarta.org/index.php/lublin-dla-wszystkich/)
W poniedziałek kibole zorganizowali marsz pod ratusz miasta gdzie krzyczeli „Pietrasiewicz, won z Lublina!” „Pietrasiewicz, ch… ci w d…”. W odpowiedzi na zachowanie kiboli i ich marsz Józef Szopiński, animator kultury, i Cezary Hunkiewicz z Europejskiej Fundacji Kultury Miejskiej napisali „List w sprawie Szymona Pietrasiewicza do prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka” będący protestem przeciwko agresji, z którą spotkał się Pietrasiewicz.

Więcej w artykule:
„Pietrasiewicz won z Lublina!”. List przeciwko agresji