W Warszawie doszło do kolejnego ataku na obcokrajowca, ponownie w tramwaju. Tym razem pijany mężczyzna zaatakował Białorusina.
We wtorek rano w tramwaju linii numer 9, jadącym przez most Poniatowskiego w stronę centrum miasta, doszło do pobicia obcokrajowca. Pojazd musiał zatrzymać się na wysokości ulicy Kruczkowskiego. Na miejsce przyjechała policja, a także pogotowie oraz nadzór ruchu Tramwajów Warszawskich. Pasażerowie musieli opuścić pojazd.
– Pijany pasażer zaczepiał pasażerów, ale obcokrajowiec jako jedyny otrzymał cios „z główki”. Motorniczy zawiadomił policję. Zarzewiem konfliktu było to, że poszkodowany mężczyzna mówił we wschodnim języku – relacjonuje Witold Urbanowicz. Dlatego przyznaje, że atak miał tło narodowościowe.
Jak dodaje nasz reporter, który był na miejscu zdarzenia, mężczyzna podczas ataku na obywatela Białorusi krzyczał: „Wynoś się na Ukrainę”. Interweniowała policja, która zatrzymała napastnika.
– Faktycznie doszło do zdarzenia między dwoma mężczyznami w tramwaju na wysokości mostu Poniatowskiego. Obywatel Polski został zatrzymany, a poszkodowanym jest obcokrajowiec. Nie możemy jeszcze jednoznacznie wskazać, co było powodem ataku. Czynności w tej sprawie trwają – mówi nam rzecznik śródmiejskiej policji Jakub Pacyniak.
Agresor ma zostać przesłuchany dopiero, gdy wytrzeźwieje. Poszkodowany obcokrajowiec także nie został jeszcze przesłuchany przez policję.
Podobnych incydentów na tle narodowym w ostatnich dniach przybywa. W sobotę, niedługo po zakończeniu antyimigranckiego marszu, który przeszedł przez stolicę, doszło do ataku na obywatelkę Ukrainy. Około godziny 16 w tramwaju linii 33 pijany, agresywny mężczyzna napadł na kobietę, która rozmawiała przez telefon w języku ukraińskim.
Źródło: Gazeta Wyborcza
STOWARZYSZENIE
OTWARTA RZECZPOSPOLITA
Biuro czynne dla interesantów:
poniedziałek-piątek: 10.00 - 14.00
Chcesz być na bieżąco?