Kampania Przeciw Homofobii zaprasza na debatę organizowaną pod patronatem „Gazety Wyborczej” Dlaczego nie małżeństwa? Sąd nad homofobią, która obędzie się w piątek, 11 października 2013 r. o godz. 14.00 w siedzibie „Gazety Wyborczej” przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie.
Co stoi na przeszkodzie zrównaniu praw osób nieheteroseksualnych? Co pozwala stojącym u władzy ignorować potrzeby obywateli i obywatelek? Konstytucja? Niechęć większości? Własne uprzedzenia? Taktyka polityczna? Presja Kościoła?
· Strategie ruchu LGBT w Polsce: czego i jak się domagać?
· Czy „grzecznie” przekonywać czy buntować się?
· Milczeć o dzieciach już wychowywanych w parach jednopłciowych czy domagać się równych praw rodzicielskich?
O tym będziemy dyskutować w czasie piątkowego spotkania.
Świadkowie zmian społecznych z Holandii, Flandrii i Norwegii opowiedzą, jak w ich krajach doszło do pełnego uznania praw osób homoseksualnych, także do zwierania małżeństw. Liderzy i liderki polskiej sceny politycznej, pozarządowej, naukowej i medialnej zastanowią się, dlaczego u nas nie udało się nawet wprowadzić związków partnerskich. Przeciwnicy takich zmian z kręgów prawicowych i kościelnych przedstawią swój punkt widzenia. W czasie konferencji upublicznione zostaną wyniki najnowszego sondażu społecznego poparcia dla adopcji, małżeństw jednopłciowych i związków partnerskich, a także rozpowszechnienia różnych stereotypów i homofobicznych uprzedzeń. Debata jest otwarta dla publiczności, będzie więc czas na pytania z sali do prelegentów i komentatorów oraz na dyskusję. Liczba miejsc jest ograniczona, więc prosimy o mailową rejestrację na debatę na adres: homofobia2013@gazeta.pl.
O debatach „Gazety” więcej na wyborcza.pl/debaty.

Wydarzenie realizowane dzięki wsparciu Ambasady Holandii, Przedstawicielstwa Flandrii, Ambasady Norwegii oraz Fundacji im. Róży Luksemburg.

Informacja o debacie została udostępniona przez KPH