Fundacja Kwartalnika „Wyklęci” wydaje dzieła zebrane Feliksa Konecznego, historiozofa uwielbianego przez prawicę i notorycznego antysemity. Fundacja dostaje pieniądze publiczne, a wstęp napisał minister Czarnek. OKO.press cytuje, co Koneczny pisał o Żydach.

„Ta monumentalna i starannie wydana seria ma na celu przywrócenie pamięci o Feliksie Konecznym, popularyzację jego prac, a także urzeczywistnienie wartości cywilizacji łacińskiej w polskim społeczeństwie” — pisze na stronie „Feliks Koneczny. Dzieła zebrane” wydająca je Fundacja Kwartalnika „Wyklęci”. (Więcej o fundacji oraz o jej założycielu w drugiej części artykułu.)

Pierwsze cztery tomy dzieł Konecznego można kupić na stronie Wydawnictwa Miles („Miles” po łacinie oznacza „żołnierz”, a w logo jest sylwetka żołnierza w rogatywce). Ukazują się od 2021 r., na razie wyszło pięć tomów — obejmujących pisma wydane od 1887 do 1905 r. Jeśli się kupi komplet, można liczyć na duży rabat — 270 zł (zamiast 487 zł, tyle kosztowałyby kupowane osobno).
Wstęp do 1. tomu napisał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Cytujemy za stroną wydawnictwa:

„Głębia myśli Feliksa Konecznego, niepospolita i wszechstronna erudycja, a przede wszystkim miłość prawdy i zdolność jej prezentacji i obrony, sprawiają, że jest On szczególnie potrzebny dziś, w czasach, w których do mediów, edukacji i wychowania przenika relatywizm i agnostycyzm zabijający duchowe życie tak samych osób jak i społeczeństw” — chwalił autora minister.

Więcej w oko.press