Prezenter TVP Info zerwał tęczową flagę wywieszoną na budynku w Warszawie. Twierdził, że „jest urażony jako Polak”, tym, że „szmata” wisi nad flagą biało-czerwoną. Filmik z akcji opublikował na Instagramie, po czym zablokowano mu konto. – Oczywiście, że tęczową flagę można wieszać obok biało-czerwonej – mówi ekspert protokołu dyplomatycznego.

Publiczna telewizja TVP Info wyemitowała w środę rano filmik swojego prezentera Jarosława Jakimowicza. Nakręcił go komórką 2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej. Pokazał dwie flagi umieszczone na drzewcu na budynku przy Belwederskiej 42 w centrum Warszawy: biało-czerwoną i tęczową.

Jakimowicz oświadczył, że „jest oburzony jako Polak”. Twierdził, że składał zawiadomienie w tej sprawie w straży miejskiej, ale nie doczekał się interwencji. Przeszedł też na drugą stronę Belwederskiej, próbując nakłonić do podjęcia działania stojących tam policjantów. Gdy odmówili, poszedł do sąsiedniej restauracji, pożyczył krzesło, wszedł na nie i sam zerwał tęczową flagę, nazywając ją „g…nem”.

Więcej w Wyborczej