W ramach współpracy z Fundacją Ocalenie sklep IKEA na Targówku zatrudni na pełnopłatnym stażu osoby znające komunikatywnie język polski i mające „doświadczenie uchodźcze”. Staże będą trwały od marca do sierpnia 2022 roku.

„Razem z IKEA Polska rozpoczynamy projekt stażowy dla uchodźców i uchodźczyń” – ogłosiła we wtorek (18 stycznia) na Twitterze Fundacja Ocalenie. W ramach tego projektu sklep IKEA na Targówku zatrudni na pełnopłatnym stażu 10 osób znających komunikatywnie język polski i mających „doświadczenie uchodźcze”. Staże będą trwały 6 miesięcy, od marca do sierpnia 2022 roku.

Jak uzupełniła warszawa.wyborcza.pl przedstawicielka sieci Aneta Gil akcja to element globalnego projektu „Refugee Skills for Employment” („Zwiększanie kompetencji zawodowych uchodźców i uchodźczyń”), do którego IKEA dołączyła w 2022 roku, w ramach „strategii różnorodności i włączania”, obejmującej pięć wymiarów różnorodności: płeć, wiek, orientację seksualną, sprawność fizyczną i psychiczną oraz pochodzenie etniczne.

„To kolejna inicjatywa, którą IKEA w Polsce realizuje z Fundacją Ocalenie. W ramach wspólnego projektu >Razem w Trosce o Dom< każdego miesiąca 70 rodzin otrzymuje pomoc materialną (żywność, ubrania, produkty higieniczne), a od 12 do 15 rodzin miesięcznie korzysta z programu wsparcia mieszkaniowego. Program obejmuje też pomoc mentorów międzykulturowych, psychoterapeutów lub psychologów, a także kursy językowe czy prywatne lekcje dla dzieci” – informuje IKEA.

Więcej na wyborcza.pl