Już 13 września, w Łodzi, rozpoczną się kolejne Igrzyska Wolności. To spotkanie ludzi ciekawych świata i głodnych nowych idei. To interdyscyplinarne forum kulturalne i intelektualne, którego zasadniczym celem jest kreowanie twórczej przestrzeni spotkania ludzi kultury, biznesu i życia publicznego z różnych branż. To dyskusja o najważniejszych wyzwaniach, przed jakimi stoją społeczeństwa Zachodu w XXI wieku. To oddolnie organizowane forum tworzone przez organizację pozarządową, łączące ludzi podzielających takie wartości jak: demokracja liberalna, społeczeństwo otwarte czy państwo prawa.

Impreza potrwa do 15 września – cały program można znaleźć na stronie wydarzenia. W tym roku Igrzyska to: 6 scen, 75 spotkań, ponad 250 panelistów oraz trzy duże koncerty – potężna dawka rozmowy o ideach, edukacji obywatelskiej, kulturalnej i demokratycznej.

Polecamy udział we wszystkich spotkaniach, dyskusjach, wykładach. Szczególnie jednak zachęcamy do udziału w dyskusji Jak pokonać antysemityzm w Polsce?, która odbędzie się 15 września o 14:00, a udział w niej wezmą prof. Andrzej Leder z Polskiej Akademii Nauk, Paula Sawicka – przewodnicząca Rady Programowej Otwartej Rzeczpospolitej, Maciej Zaremba Bielawski – autor Domu z dwiema wieżami, Sebastian Rejak z AJC, a całość poprowadzi Anna Wacławik – Orpik z Radia TOK FM.