Przez najbliższe trzy lata Stowarzyszenie Lambda będzie prowadzić całodobowy hostel interwencyjny dla osób LGBT+. Miejsce w nim znajdzie 10 osób, które otrzymają pomoc niezbędną do stanięcia na nogi.

Już w latach 2015-2016 Stowarzyszenie Lambda wspólnie z fundacją Trans-Fuzja prowadziło pierwszy w Polsce hostel interwencyjny dla osób LGBT+. Środowiska walczące o prawa osób LGBT+ długo ubiegały się o wznowienie działalności podobnego miejsca i w końcu w lutym br. stołeczny ratusz ogłosił konkurs na organizację „całodobowego schronienia i wsparcia interwencyjnego dla osób LGBT+ w formie wspomaganych mieszkań treningowych” na terenie Warszawy. 

Konkurs wygrało Stowarzyszenie Lambda, i jak poinformowało w swoich mediach społecznościowych, hostel zaczął działać w środę, 22 września. O rozpoczęciu działalności hostelu interwencyjnego poinformowała też wiceprezydentka Warszawy Aldona Machnowska-Góra. Dodała, że ostatnie miesiące organizacja zgodnie z umową poświęciła na wyremontowanie i wyposażenie miejsca.

Źródło: wyborcza.pl