Stowarzyszenie Grupa Stonewall otworzyło mieszkanie interwencyjne, aby pomóc osobom LGBT+, które są ofiarami przemocy lub zostały bezdomne. Pomysł wykpił Roman Wawrzyniak. Ten sam, który – jak wyliczyli członkowie rady programowej radia – w ciągu 72 dni przypuścił na antenie 36 ataków na LGBT+.

Kolejne dofinansowanie od miasta Poznania dla ekspertów od lewatyw przed stosunkiem homoseksualnym. Tym razem Platforma Obywatelska przekazała stowarzyszeniu homoseksualistów 60 tys. zł na tzw. mieszkania interwencyjne dla osób LGBT+ – tak zaczął swoją środową audycję Roman Wawrzyniak z rządowego Radia Poznań.

Do studia Wawrzyniak zaprosił byłego poznańskiego radnego PiS Pawła Wosickiego, obecnie prezesa fundacji „Głos dla Życia”, znanej z walki z aborcją. 

– Dziś są eksperci, którzy wyliczają nawet 56 płci. Czy radni Poznania nie powinni może pójść krok dalej i zacząć przeznaczać pieniądze na mieszkania interwencyjne dla każdej z płci? – zagaił rozmowę Wawrzyniak. Środowisko LGBT+ nazwał „bardzo niewielką, ale bardzo też głośną” grupą.

– Te osoby rzekomo padają ofiarami jakichś szykan. Ale podobnie na przykład rudowłosi. Jest bardzo dużo kawałów o rudowłosych czy o łysych, okularnikach. Może by dla tych grup stworzyć jakieś kolejne przedsięwzięcia, programy? – zastanawiał się na antenie Wosicki.

Więcej w Wyborczej