Gabriela Morawska-Stanecka poinformowała o złożeniu zawiadomienia w prokuraturze w związku z homofobiczną wypowiedzią Krzysztofa Kasprzaka. To działacz fundacji Kai Godek, który był jednym z wnioskodawców tzw. projektu ustawy #StopLGBT.

– Zawiadomienie zostało skierowane do prokuratury Warszawa – Śródmieście i dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa przez przedstawiciela obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop LGBT”, pana Krzysztofa Kasprzaka w czasie debaty sejmowej, która odbyła się 28 października 2021 r. Wnoszę do prokuratury, by zbadała jego słowa pod kątem przestępstwa nawoływania do nienawiści z art. 256 Kodeksu karnego i publicznego znieważenie grupy ludności – czyli art 257 – przekazała cytowana w polsatnews.pl wicemarszałkini Senatu Gabriela Morawska-Stanecka.

– Zdaję sobie sprawę z tego, że prokuratura może powiedzieć, że nie ma tutaj przesłanek dotyczących znieważania narodowości, ale uważam, że to zawiadomienie może być pierwszym krokiem do tego, by być może wreszcie postarać się o dokonanie takich zmian w Kodeksie karnym, by mowa nienawiści, czy znieważanie ludzi jeśli chodzi o orientację seksualną były również ścigane. Być może jakiś prokurator pochyli się nad sprawą – dodała polityczka. 

Więcej na gazeta.pl