Sąd w Gdańsku skazał mężczyznę, który w internecie znieważał posłankę Koalicji Obywatelskiej Agnieszkę Pomaską. Hejter był tak pewny siebie, że napisał: „Czekam gn..o aż mnie pozwiesz”. – Mam wrażenie, że na sali sądowej odwaga go opuściła. Chyba nie spodziewał się, że złożę w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury – komentuje w rozmowie z Onetem posłanka.

Mężczyzna usłyszał karę ośmiu miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznych (po 20 godz. miesięcznie). Decyzją gdańskiego sądu musi też zapłacić 1000 zł nawiązki na PCK i pokryć koszty sądowe.

Sąd skazał go za słowa, które w mediach społecznościowych kierował do posłanki Agnieszki Pomaski. Mężczyzna obrażał i wyzywał polityk Koalicji Obywatelskiej. Hejter czuł się bardzo pewnie. „Czekam gn..o aż mnie pozwiesz” – napisał.

Po wyroku posłanka Pomaska napisała na Facebooku: „Prośba hejtera spełniona. Przekażcie dalej. Niech dotrze do Waszych hejterów, że nikt nie może czuć się anonimowy i bezkarny, a ręka temidy bywa bezwzględna”.

Więcej na onet.pl