Przez miesiąc będziemy mieć na antenie TVP Poznań promocję lewicowych postulatów społeczności LGBT+ – bulwersuje się związana z PiS dziennikarka Jolanta Hajdasz, członkini rady programowej TVP Poznań.

Jolanta Hajdasz to sympatyzująca z prawicą dziennikarka radiowa i telewizyjna, członkini zarządu związanego z PiS Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Centrum Monitoringu Wolności Prasy przy SDP. Hajdasz należy też do Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego, naukowej przybudówki PiS.

Przed ośrodkami TVP – w tym również tym poznańskim – protestowali politycy PiS i jego zwolennicy, Jolanta Hajdasz stała tam razem z nimi.

Pod koniec stycznia nowym dyrektorem TVP Poznań został dziennikarz telewizyjny Jan Józefowski, w przeszłości pracownik telewizji publicznej, później telewizji WTK. Telewizja w Poznaniu ma nowego dyrektora, ale starą radę programową, bo tę powołała w marcu 2021 roku PiS-owska Rada Mediów Narodowych.

W środę, 8 maja odbyło się kolejne posiedzenie rady programowej TVP Poznań. Hajdasz nie mogła wziąć w nim udziału, bo była w Warszawie, o czym w mailu, przed posiedzeniem rady, poinformowała jej członków. 

W czerwcu w Poznaniu odbędzie się festiwal Poznań Pride, a zwieńczy go Marsz Równości. Festiwal po raz pierwszy trwa cały miesiąc. Po raz pierwszy współorganizuje go urząd miasta, a patronatem objął poznański ośrodek TVP. I na to właśnie zwraca uwagę Jolanta Hajdasz.

W wysłanej wiadomości pisze jednak, że w jej ocenie „rada programowa powinna przeciwko temu zaprotestować ze względu na wyjątkowo kontrowersyjne cele, jakie stawia sobie organizator Marszu Równości, czyli Grupa Stonewall”. Hajdasz pisze, że celem stowarzyszenia jest działalność na rzecz „najważniejszych potrzeb społeczności LGBT+ „, a „jako pierwszy postulat wymienia ona wprowadzenie w Polsce pełnej równości małżeńskiej z możliwością adopcji dzieci dla osób LGBT+ oraz uchwalenie ustawy o uzgodnieniu płci (…)”.

„To bardzo radykalne postulaty, wyjątkowo bulwersujące dla sporej części społeczeństwa i chociażby ze względu na ten radykalizm nie powinna się angażować w to wydarzenie telewizja publiczna. Postulaty tej finansowanej przez zagraniczne podmioty Grupy Stonewall są szkodliwe społecznie, o czym coraz częściej mówią naukowcy i działacze społeczni na Zachodzie, gdzie od lat realizowane są te postulaty” – przekonuje Jolanta Hajdasz.

Więcej w Wyborczej