Będzie wsparcie polskiego rządu dla gmin, które ogłosiły się strefami wolnymi od LGBT i tym samym stały się przedmiotem prześladowań ideologicznych przez Komisję Europejską – zapowiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. O wsparciu z Funduszu Sprawiedliwości  minister Zbigniew Ziobro poinformował na wtorkowej konferencji prasowej. Uczestniczyli w niej przedstawiciele gminy Tuchów. – Tuchów stał się przedmiotem prześladowań, szykan i napaści ideologicznych, bo jego radni mieli odwagę upomnieć się o podstawowe polskie wartości, o polską rodzinę – mówił Ziobro.

– Mamy dobrą wiadomość dla tych gmin i każdej innej, która byłaby w przeszłości prześladowana ideologicznie. Dostaną pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości, bo on właśnie w takim celu został stworzony. Tuchów już ma przyznaną kwotę trzykrotnie wyższą od tej, o którą wnioskował w Komisji Europejskiej. Mamy nadzieję, że będzie mu dobrze służyć – mówił Ziobro.

Zapowiedział, że wystąpi do premiera Morawieckiego, by stworzyć stały mechanizm wsparcia dla gmin „prześladowanych” przez KE, które sprzeciwiają się „narzucaniu im ideologii gender”.

Na „Partnerstwo Miast” UE wydaje rocznie ok. 4 mln. euro. Średnia wysokość grantu to 16 tys. euro. Miasta mogą korzystać z tych pieniędzy, organizując wzajemne zwiedzanie, koncerty, spotkania, festiwale, rozgrywki sportowe.

Więcej w Wyborczej