5 lutego 2014 roku Fundacja Klamra powiadomiła Policję i Prokuraturę o popełnieniu przestępstwa z nienawiści. Zdjęcia i dane osobowe Dariusza Paczkowskiego, współprezesa Fundacji Klamra zostały nielegalnie ujawnione przez neonazistów na tzw. liście wrogów białej rasy, która znajduje się na stronie internetowej REDWATCH. To kolejna próba zastraszania tego działacza społecznego, tym groźniejsza, że prawicowi ekstremiści ukrywający się pod szyldem tzw. „narodowców” uderzyli tym razem także w jego rodzinę i dzieci.

Dariusz Paczkowski znalazł się na tej liście w wyniku prowadzonych od ponad 25 lat działań na rzecz przeciwdziałania rasizmowi i nietolerancji m.in akcji edukacyjnych dla młodzieży, nauczycieli, urzędników, a także Policjantów i Prokuratorów oraz działa na rzecz mniejszości etnicznych i narodowych w Polsce.
W swoim oświadczeniu napisał: Pamiętajcie, zła się nie ulęknę! Dzieci i swojej rodziny będę bronił. Wiem też, że staną przy mnie ludzie, którym bliskie są idee wolności i miłości, w które wierzę.

Zarząd Fundacji Klamra