W dniu 10 października obchodzimy Europejski Dzień Sprzeciwu wobec kary śmierci. Obchody odbędą się w kilkunastu miastach Polski. Podczas wszystkich wydarzeń będą zbierane podpisy pod petycjami w obronie skazanych i na rzecz abolicji kary śmierci.

Do udziału w obchodach Europejskiego Dnia przeciw Karze Śmierci zaprasza Halina Bortnowska.

„Witam! Zapraszam do współdziałania.

10 października obchodzimy Europejski Dzień Sprzeciwu wobec kary śmierci.

Może mógłby to być dzień radości – ale niestety także w Europie zabija się ludzi skazanych na śmierć. Tak dzieje się tuż obok nas, za graniczną miedzą, na Białorusi. Więc wciąż jest to dzień solidarności z rodzinami skazańców, dzień żałoby. Nie możemy też patrzeć tylko na nasz kontynent. Wśród praktykujących złą, nieludzką karę wciąż są Stany Zjednoczone – ściśle część Stanów. A do tego spośród wielkich, ludnych krajów jeszcze Iran i Chiny.

Mają sens nasze czarne wstążki, którym jednak towarzyszą żółte i niebieskie – barwy Horyzontu i barwy nadziei na powszechną abolicję, więcej sprawiedliwości naprawczej, rozwój pomocy dla rodzin ofiar i dla oskarżonych oraz skazanych – pozostających w drodze do nadania sensu swemu życiu w zakładach karnych i na wolności.

O tym wszystkim – nasze broszury, zwłaszcza najnowsze „Rozjaśnianie Horyzontu”.

10 października (środa) zapraszam na mój „marsz stacjonarny”, czyli trwanie przy stole z literaturą rozstawionym na Nowym Świecie (obok bramy nr 48, czyli przejścia do „Wrzenia świata”). W tym roku będę tam od godz. 11 do 17. (o 18.30 konferencja Horyzontu z udziałem m.in. prof. Moniki Płatek) w budynku Wydziału Prawa przy ul Lipowej (sala A3). Jako uczestniczka tej konferencji – zapraszam do wysłuchania i do rozmowy. Bardziej osobista, indywidualna okazja będzie jednak przy stoliku. Przyjdźcie, by podpisać petycję w obronie skazanych i deklarację, by wyrazić swoje pragnienie: oby świat nauczył się przestrzegać prawa człowieka, nie zabijać!”

Halina Bortnowska

 

Więcej informacji znajduje się na stronach:
http://halinabortnowska.blox.pl/html
http://www.facebook.com/events/157758110983731/
http://przeciwkarzesmierci.blox.pl/2011/10/Obchody-Europejskiego-Dnia-przeciw-Karze-Smierci.html