Obóz Narodowo-Radykalny, to organizacja, która szerzy nienawiść i pogardę. Dąży do wprowadzenia w życie idei, które całkowicie zaprzeczają zasadom panującym w demokratycznym państwie i społeczeństwie. Otwarta Rzeczpospolita w imię hasła „Chcemy żyć w społeczności wolnej od uprzedzeń, szanującej odmienność, broniącej godności człowieka” apeluje o przyłączanie się do akcji Delete ONR (https://www.facebook.com/events/458043600925894/ ).

W regulaminie portalu społecznościowego Facebook czytamy: „atakowanie osób ze względu na narodowość, wyznanie, płeć, orient

ację seksualną, niepełnosprawność, chorobę stanowi poważne naruszenie regulaminu” w związku z tym zachęcamy do blokowania strony ONR: https://www.facebook.com/Oboz.Narodowo.Radykalny?fref=tsJak to zrobić?
Należy kliknąć na https://www.facebook.com/Oboz.Narodowo.Radykalny?fref=ts
Następnie obok zakładki „wiadomość” po prawej stronie znajduje się zakładka, po kliknięciu której rozwija się pasek możliwych opcji.
Należy wybrać „zgłoś stronę” -> „nie powinna znaleźć się na Facebooku” -> „propagowanie nienawiści” -> „atakuje rasę lub pochodzenie” bądź „atakuje osoby ze względu na ich płeć lub orientację seksualną” -> „zgłoś Facebookowi”.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

Zapoznaj się z opinią prof. Jerzego Jedlickiego na temat działalności ONR w Polsce: https://www.otwarta.org/index.php/jerzy-jedlicki-chca-zapalic-dusze-autoportret-pewnego-ugrupowania/