Feministyczne Stowarzyszenie „Waga” współorganizowało tegoroczną Manifę w Gdańsku, do której kontrmanifestację zorganizowało Narodowe Odrodzenie Polski. W piątek – 15 marca nieznani sprawcy zniszczyli biuro stowarzyszenia, które mieści się na Biskupiej Górce w Gdańsku. Wybito szybę w drzwiach wejściowych do lokalu a następnie wrzucono do środka petardę, która wybuchając zniszczyła część pomieszczenia. Na drzwiach pojawił się rysunek przypominający krzyż celtycki oraz napisy FEMI=NAZI oraz HWDP.
Hasło „feministki to nazistki” skandowali podczas Manify nacjonaliści z ONR, w tym samym dniu jeszcze skradziono z drzwi Stowarzyszenia skrzynkę pocztową a na jej miejsce pojawiła się wlepka z hasłem „Przeciwko multikulturalizmowi i demokratycznej dyktaturze” a pod spodem znajdował się adres strony internetowej www.wns.ocom.pl (na stronie, która już nie istnieje, był prowadzony blog o nacjonalistycznym zabarwieniu). Wszelkie przesłanki wskazują , że napad na biuro Stowarzyszenia miał charakter ideologiczny i był to atak  narodowej, skrajnej prawicy.
– Jesteśmy poważnie zaniepokojone wybuchem w naszym biurze, bo tutaj bardzo dużo się dzieje, przychodzi mnóstwo mieszkańców – powiedziała w wywiadzie dla Gazety Elżbieta Jachlewska, wiceprezeska Stowarzyszenia „Waga”. – 19-24 marca w naszym lokalu odbędą się wybory projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego dzielnicy Śródmieście. Stowarzyszenie otrzymało także dofinansowanie na różnego rodzaju zajęcia dla młodzieży i dorosłych, które mają zacząć się w kwietniu. Trzy razy w tygodniu w biurze są dyżury, z których korzysta wiele osób, to jeden ze sposobów zachęcenia osób mieszkających w tej zaniedbanej części Gdańska, by włączały się w działania na ich rzecz.
Sprawą zajęła się policja.

 

Więcej w artykule:
Nacjonaliści zaatakowali biuro feministycznego stowarzyszenia?