Po tym jak stacja BBC wyemitowała film zatytułowany „Stadiony nienawiści” (ang. Stadium of hate), wielu kibiców zrezygnowało z przyjazdu na Euro.  W materiale wypowiadał się m.in. Sol Campbell – czarnoskóry, były kapitan reprezentacji Anglii, który stanowczo odradzał swoim rodakom przyjazd do Polski i na Ukrainę. „Każdy to tam jedzie powinien wiedzieć, że ryzykuje powrót w trumnie” – alarmował piłkarz. W odpowiedzi na te słowa, angielscy kibice pojawili się na ulicach Doniecka z trumną i transparentami „Mylisz się Campbell”.

Jedynym powodem do niezadowolenia był ostatni mecz Anglików, który wyeliminował drużynę z dalszego udziału w turnieju po porażce z Włochami. Zarówno Polacy jak i Ukraińcy wywarli bardzo pozytywne wrażenie na gościach, którzy ani przez chwilę nie poczuli się zagrożeni. Nie spotkali się też z rasistowskimi  czy antysemickimi incydentami, o których mowa była w dokumencie BBC.

Jak podają brytyjskie media, Angielska Federacja Piłkarska chce złożyć oficjalną skargę na BBC.

Źródło: http://www.tvn24.pl/euro-2012,61,m/mowili-o-polskim-rasizmie-musza-sie-tlumaczyc,260803.html

http://www.tvn24.pl/euro-2012,61,m/najwazniejsze,65/straszono-ich-ze-wroca-w-trumnie-ani-przez-chwile-nie-czulem-sie-zagrozony,261131.html