Negatywny wpływ dyskryminacji na gospodarkę przyciągnął uwagę ekspertów podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Rozmiar strat da się wyliczyć: jak szacuje Open For Business, koalicja globalnych firm działających wspólnie na rzecz społeczności LGBTQ+, tylko ze względu na dyskryminację osób LGBTQ+ każdego roku Polska traci od 4,6 do 9,5 mld złotych.To tyle, ile przez rok wydajemy na prowadzenie edukacji średniego poziomu w całym kraju

„Polskie Davos” stanowi doskonałą okazję do poruszenia kluczowych tematów z dziedziny gospodarki, polityki i samorządności. Oprócz powszechnie znanych kwestii, zaproszeni eksperci poruszają też tematy teoretycznie niszowe, a przecież, jak wynika z liczb, niezwykle istotne dla całej polskiej gospodarki.

Takie jak inkluzywność (otwartość) kraju i biznesu na osoby LGBTQ+. O tym, że różnorodność w biznesie przynosi korzyści, a także o tym, jak umiejętnie wdrażać najlepsze praktyki, rozmawiali w Karpaczu przedstawiciele firm. Nad tematem pochylili się: Łukasz Antkiewicz, reprezentujący Open For Business,prezes agencji PR Higher Media, Anna Berczyńska, Wiceprezes Rady Strategicznej w ABSL, Barbara Stępień, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej Director w L’Oréal Polska oraz Marcin Tomaszewski, ekonomista z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.

Więcej na portalu queer.pl