Media Narodowe, które otrzymują wsparcie finansowe od resortu kultury, promują antysemicką książkę „Poznaj Żyda!”. Wydawca pozycji, Przemysław Holocher, tłumaczył, że książka nie jest antysemicka, jednak już w pierwszym rozdziale czytamy, że autor mówi o narodzie żydowskim, że jest to plemię pasożytnicze, które „ssie nasz pot, naszą krew”.

„Poznaj Żyda!” autorstwa Teodora Jeske-Choińskiego została wydana przez wydawnictwo Magna Polonia. Przemysław Holocher, wydawca książki, podczas wywiadu w internetowej telewizji Media Narodowe nieudolnie starał się zaprzeczać, że książka nie jest antysemicka, jednak trudno w to uwierzyć biorąc pod uwagę, jak wygląda publikacja i co w niej znajdziemy. A także słuchając słów Holochera, który – opowiadając o publikacji – mówi: Żydzi, którzy odnoszą się do Talmudu i kultury wybraństwa, sami tkwią w ogromnej ciemnocie.

W książce Jeske-Choiński już w pierwszym rozdziale pisze: „Od sześciu wieków gnieździ się to plemię pasożytnicze na naszej skórze, ssie nasz pot, naszą krew”. Podczas wywiadu Hochler usilnie starał się udowodnić, że książka nie jest antysemicka, jednak jej treść mówi sama za siebie. Co więcej, zdaniem wydawcy książki, okładka książki nie jest obraźliwa dla Żydów, nawiązuje do „popularnego mema”. Co widnieje na okładce książki? Znalazło się tam 16 wizerunków stereotypowo przedstawionych Żydów, którzy na ramionach mają opaski z napisami m.in. „rzetelna prasa”, „LGBT„, „wolne media” albo „wolne sądy”.

„Treść książki, którą trzymacie Państwo w rękach, zupełnie nie licuje z jej okładką – satyryczną, prześmiewczą, może nawet nieco infantylną” –  informuje wydawca książki Przemysław Holocher. Nasuwa się więc pytanie, dlaczego wydawnictwo zdecydowało się na wydanie książki z obraźliwymi antysemickimi karykaturami, skoro rzekomo treści w książce mają do nich nie nawiązywać? 

Wydawca twierdzi również, że treść książki jest aktualna. Warto wspomnieć, że po raz pierwszy publikacja została wydana w 1910 roku, czyli 112 lat temu.

Więcej na gazeta.pl