W środę wieczorem prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak poinformował w mediach społecznościowych o wyroku w sprawie Cezarego O. To mężczyzna, który w styczniu br. groził prezydentom Poznania i Wrocławia. Nawiązując do ataku na Pawła Adamowicza, Cezary O. napisał na jednym z portali społecznościowych: „Jeszcze Jaśkowiaka i prezydenta Wrocławia… stają się ofiarą swojego lewackiego i bezbożnego podejścia do swoich stanowisk”.

Jak poinformował Jacek Jaśkowiak, wyrok w tej sprawie zapadł 8 maja. Jaśkowiak zamieścił na portalu zdjęcie pisma, z którego wynika, że Cezary O. został skazany przez Sąd Okręgowy w Poznaniu na karę łączną 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres roku próby.

„Ten wyrok to dla osób dopuszczających się przemocy słownej w sieci jasny sygnał, że nie mogą czuć się bezkarne. Brak reakcji byłby przyzwoleniem na takie działania” – napisał na swoim profilu Jacek Jaśkowiak. Rzeczniczka prezydenta Poznania Joanna Żabierek powiedziała PAP w środę, że Cezary O. złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. „Sąd ten wniosek uwzględnił” – podkreśliła Żabierek. Cezaremu O. za zarzucane mu przestępstwa groziło nawet do 5 lat więzienia.

Więcej na tvn24.pl