Do warszawskiego Sądu Okręgowego wpłynął akt oskarżenia przeciwko Michałowi M. Lisieckiemu. Chodzi o wpis nawołujący do ścinania „islamskich głów”, który prezes PMPG Polskie Media (wydawca „Wprost” i „Tygodnika do Rzeczy”) udostępnił na Twitterze. Jak dowiaduje się „Presserwis”, pierwsza rozprawa została zaplanowana przez sąd na 20 marca.

Lisiecki jest oskarżony m.in. o publiczne nawoływanie do popełnienia zbrodni i nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Wszystko przez wpis, który zamieścił na Twitterze 7 kwietnia 2017 roku, po zamachu w Sztokholmie. Lisiecki napisał wówczas: „Ciężarówka wjechała w tłum w centrum Sztokholmu – ściąć 10x tyle islamskich głów #ZąbZaZąb”.

Wpis usunął i przeprosił. Jednak do prokuratury we Wrocławiu wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. – Ten wpis został źle zrozumiany i został przeze mnie bardzo szybo usunięty. Na rozprawie oczywiście zamierzam się stawić i wyjaśnić całą sprawę – komentuje w rozmowie z „Presserwisem” Lisiecki.

Źródło: press.pl