Ślązacy pomagają Syryjczykom « Otwarta Rzeczpospolita

Ślązacy pomagają Syryjczykom 2017/02/27

Ponad milion złotych zadeklarowali wierni archidiecezji katowickiej jako pomoc dla syryjskich rodzin w ramach prowadzonej przez Caritas Polska akcji „Rodzina-Rodzinie”. Jedna z parafii w Katowicach wspiera też syryjską rodzinę, która zamieszkała na jej terenie.

Fahed ze swoją najmłodszą córką Ritą i jej mężem Eliasem przyjechali do Polski w październiku 2015 r., początkowo do Gubina koło Zielonej Góry; od września 2016 r. są w Katowicach-Panewnikach. Rodzina trafiła do Katowic, bo syn Faheda i brat Rity jest franciszkaninem. – Rodziny naszych współbraci traktujemy jak własne – podkreśla proboszcz parafii św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, franciszkanin o. Alan Rusek.

Przyznaje, że zorganizowanie pobytu Syryjczyków w Katowicach było sporym wyzwaniem. – W tej chwili stoję przed kolejnym wyzwaniem – chcę pomóc rodzinie Eliasza, która pozostała w Aleppo. Uznałem, że najłatwiej zorganizować pieniądze i wysłać je tam, sprowadzenie ich wiąże się z wieloma trudnościami, to kosztowne przedsięwzięcie – powiedział PAP.

Więcej w dzienniku.pl

Kategorie: Monitoring, Monitoring - inicjatywy na rzecz tolerancji