Wywiesili na moście transparent ze swastyką i hasłem „Nazi German death camps not Polish”. Potem kilkudziesięciu mężczyzn ubranych w jednolite koszulki z napisem „Polska dla Polaków. Polacy dla Polski” próbowała wejść na teren finału The Tall Ships Races”. Zatrzymała ich policja.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 13. Policjanci zauważyli, że w pobliżu Mostu Długiego grupuje się kilkudziesięciu jednolicie ubranych mężczyzn. Krótko ostrzyżeni, niektórzy mocno „napakowani”, z tatuażami. Wszyscy mieli białe koszulki z napisem z przodu „Polska dla Polaków. Polacy dla Polski”. Na plecach napisał głosił zaś „Bronimy polskich wartości”.

Wszyscy idąc w grupie przeszli na prawy brzeg. Tu, przy zejściu z Mostu Długiego na nabrzeże Łasztowni, zatrzymała ich policja. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy (umundurowanych i w cywilu) otoczyło mężczyzn. Wszystkich zaczęli legitymować. Kilku zaproszonych zostało do radiowozu. Mężczyźni zachowywali się spokojnie. Dwóch zdecydowało się zdjąć koszulki i zostali wypuszczeni w kierunku Mostu Długiego.

O co poszło? Komisarz Przemysław Kimon z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie poinformował nas, że mężczyźni wywiesili na Moście Długim transparent o „niewłaściwej treści”.

Więcej w Wyborczej.