W krakowskiej Aptece Pod Orłem otworzona zostanie nowa wystawa, której towarzyszył będzie wydany przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa komiks „Aptekarz w getcie krakowskim” poświęcony Tadeuszowi Pankiewiczowi. Nowa wystawa „Apteka Tadeusza Pankiewicza w getcie krakowskim” zostanie otwarta 16 marca 2013 r. w 70 rocznicę likwidacji getta.
Autorem komiksu jest Tomasz Bereźnicki, a świat ukazany w publikacji to krakowskie getto widziane oczami Pankiewicza, aptekarza, który pomagał Żydom. Kiedy Niemcy stworzyli krakowskie „getto”, na jego terenie znalazła się apteka Pod Orłem, należąca do rodziny Pankiewiczów. Tomasz Pankiewicz nie opuścił swojej apteki i po zamknięciu getta był jedynym Polakiem, który pozostał w getcie. Jego apteka nie tylko była miejscem gdzie mieszkańcy getta mogli zaopatrzyć się w lekarstwa. Tu także przekazywane były wiadomości z drugiej strony miasta, tej z poza murów krakowskiego getta.
Pankiewicz był naocznym świadkiem sytuacji w getcie, co później opisał w książce „Apteka w getcie krakowskim”, na podstawie której powstał komiks.

Więcej w artykule:
Komiks opowiada o Holocauście i krakowskim getcie