W USA „media, kulturę, a jak się okazuje – również politykę zdominowała agresywna mniejszość, dla której Polacy są głównym konkurentem w byciu ‚pierwszą ofiarą świata’. Dlatego nie pisze się o nas książek i nie kręci filmów w Hollywood”. To słowa z felietonu Marcina Wolskiego, dyrektora TVP 2, który wydrukowała „Gazeta Polska”. To kolejny antysemicki popis Marcina Wolskiego – pod koniec stycznia razem z Rafałem Ziemkiewiczem żartowali z Holocaustu w programie „W tyle wizji” na antenie TVP.

– To nie były niemieckie ani polskie, tylko żydowskie obozy. Bo w końcu kto obsługiwał krematoria? – mówił Wolski. – No i kto w nich ginął? – wtórował mu Ziemkiewicz, który wcześniej nazwał Żydów na Twitterze „parchami”. Wolski przeprosił za swoje zachowanie, Ziemkiewicz poszedł w zaparte.

Teraz jednak szef TVP 2 wrócił do używania antysemickich stereotypów w swojej publicystyce – wyrażone przez niego w „Gazecie Polskiej” przekonanie, że Żydzi po cichu dominują w mediach, kulturze i polityce, jest jednym z najczęściej powtarzanych schematów antysemickiej ideologii.

Więcej w Wyborczej