„Jak mamy wytłumaczyć naszym dzieciom to zło, jeśli dyrektorka popiera i reklamuje LGBT+” – piszą autorzy donosu, który dyrektorce podstawówki w Błaszkach przyniósł miejscowy proboszcz. Syn dyrektorki jest szefem poznańskiej Grupy Stonewall organizującej Marsz Równości. Mateusz Sulwiński przez lata był rzecznikiem prasowym, a od niedawna jest prezesem stowarzyszenia Grupa Stonewall. Stowarzyszenie co roku organizuje w Poznaniu marsze równości. Sulwiński często występuje w mediach. Krytykował m.in. homofobiczne materiały mediów publicznych. Sam był też ich bohaterem.

W tegorocznym Marszu Równości szedł z bratem i rodzicami. Rodzinne zdjęcie z tęczowymi flagami w tle opublikował w mediach społecznościowych. Aneta Sulwińska, matka Mateusza, jest dyrektorką szkoły podstawowej w Błaszkach na pograniczu woj. łódzkiego i wielkopolskiego. W piątek do Sulwińskiej przyszedł proboszcz miejscowej parafii ks. Jerzy Mikołajewski. Przyniósł list, który otrzymał. Jego autorami mają być „zaniepokojeni rodzice uczniów SP w Błaszkach”. Jak piszą, niepokoją ich ataki na Kościół i arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który zasłynął homofobiczną wypowiedzią o „tęczowej zarazie”. Podkreślają, że oburzają ich parady równości. „Tolerujemy ich, ale nie pozwolimy, by grupy finansowane przez Sorosa mówiły nam, jak mamy żyć i wychowywać nasze dzieci. Niestety zaraza LGBT+ dotarła już do Błaszek” – piszą autorzy.

Informację o donosie Mateusz Sulwiński opublikował na Facebooku. I skomentował: „Cały ten homofobiczny rzyg jest absolutnie fenomenalny i zachęcam do zapoznania się z całością. Jednocześnie wyrażam radość z powodu posiadania wspaniałej mamy, która takie żenujące zagrywki ma głęboko w dupie”.

Więcej w Wyborczej