10 listopada rozpoczną się w Poznaniu „Dni Równości i Tolerancji”, które potrwają do 17 listopada i zakończą się Marszem Równości, który przejdzie pod hasłem „Ku godności”.
– W tym roku stawiamy na edukację. Przygotowaliśmy wydarzenia, które pozwolą się wczuć poznaniakom w sytuację osób dyskryminowanych i niepełnosprawnych – mówi Agnieszka Woźniak, współorganizatorka Dni Równości i Tolerancji.
W ramach Dni Równości i Tolerancji odbędą się warsztaty antydyskryminacyjne podczas, których uczestnicy będą mogli wcielić się w sytuację osób dyskryminowanych. Powstanie także „żywa biblioteka” stworzona przez ludzi reprezentujących różne poglądy, przekonania, sposoby życia. Osoby te opowiedzą o swoich doświadczeniach, odpowiedzą na pytania. Odbędzie się także kilka debat dotyczących m.in. sportu paraolimpijskiego, biseksualizmu, kwestii chrześcijaństwa i homoseksualizmu. Nie zabraknie także rozmów i wydarzeń poświęconych osobom chorym i niepełnosprawnym.
Poznańskie Dni Równości i Tolerancji są nawiązaniem do obchodzonego 16 listopada ustanowionego przez ONZ Międzynarodowego Dnia Tolerancji.

Program Dni Równości i Tolerancji